Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O nas

Przedszkole nr 427 "Kraina Radości" w Warszawie mieści się w przestronnym budynku o nazwie Międzypokoleniowe Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11. Przedszkole usytuowane jest na parterze, a w pozostałej części budynku znajdują się: Biblioteka Publiczna, Filia Centrum Kultury Wilanów, Klub Seniora.

W Przedszkolu jest 7 dużych i nowoczesnych sal dydaktycznych (każda z osobną łazienką), szatnia, sala rekreacyjna ze sprzętem audiowizualnym i profesjonalnym nagłośnieniem, gabinet logopedy, pedagoga specjalnego i psychologa oraz sala doświadczania świata. Każda sala dydaktyczna wyposażona jest w tablicę interaktywną.

Personel Przedszkola to wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych zawsze gotowych do pomocy, dbających o bezpieczeństwo dzieci, edukację i ich dobre samopoczucie.

Przedszkole zapewnia dzieciom bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę, przygotowuje dzieci do szkoły. W naszej placówce dzieci poznają świat poprzez zabawę, a nauczyciele wykorzystują w swojej pracy sprawdzone metody nauczania, formy pracy i różnorodne programy edukacyjne, m. in.:  Pedagogikę zabawy – Klanza, Metodę Dobrego Startu – Marty Bogdanowicz, metodę relaksacyjną: masażyki, zabawy paluszkowe, metodę dramy, bajkoterapię, Terapię Muzyką i Ruchem, Odimienną metodę nauki czytania – Ireny Majchrzak, Metodę Edyty Gruszczyk–Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej „Dziecięcą matematykę”, Metodę Krakowską wobec zaburzeń rozwoju dzieci, w tym zaburzeń komunikacji językowej, Metodę projektu Celestyna Freineta i inne.

Od 2018 r. nauczyciele realizują autorską innowację pedagogiczną „Zielone filtry” mającą na celu działania proekologiczne: ochronę powietrza, środowiska, nasadzanie roślin oczyszczających powietrze oraz łąk kwietnych.

W Przedszkolu prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe. W każdej grupie wiekowej odbywają się:  rytmika, j. angielski, religia (na wniosek rodziców), gimnastyka ogólnorozwojowa. Dzięki współpracy z Centrum Kultury Wilanów instruktorzy Centrum prowadzą zajęcia taneczne lub teatralne.

Ponadto, za zgodą rodziców, dzieci objęte są bezpłatną opieką logopedy, psychologa, pedagoga specjalnego, nauczyciela wspomagającego. Dla dzieci o szczególnych potrzebach rozwojowych oraz dzieci zdolnych organizowana jest pomoc psychologiczno–pedagogiczna. Współpracujemy w tym zakresie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 24 w Wilanowie.

Przedszkole dba o zdrowe odżywianie. Posiłki przygotowywane są na miejscu z produktów najwyższej jakości. Codziennie serwowane są świeże, sezonowe owoce i warzywa.

Dbamy o dobry kontakt z rodzicami budując zaufanie poprzez spotkania, rozmowy indywidualne, konsultacje, wspieranie rozwoju dziecka, wspólny udział w przedsięwzięciach wewnątrz- i pozaprzedszkolnych, udział w akcjach charytatywnych, organizowanie warsztatów i szkoleń dla rodziców.

Ponadto współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, w tym z okolicznymi przedszkolami, szkołami, Dziennym Domem dla Osób Starszych Ośrodka Pomocy Społecznej, Młodzieżowym Domem Kultury Wilanów, Biblioteką Publiczną w Wilanowie i wieloma innymi instytucjami.

Zgodnie z Koncepcją rozwoju placówki jesteśmy przedszkolem, w którym dzieci rozwijają swoje talenty, zainteresowania, czują się bezpiecznie, kształtują właściwe zachowania społeczne, spełniają swoje marzenia.

Kontakt z Przedszkolem:

  • Przedszkole nr 427 „Kraina Radości” 02-956 Warszawa, ul. Radosna 11
  • Godziny otwarcia sekretariatu: 8:00 – 16:00
  • e-mail: p427@eduwarszawa.pl
  • telefon: 22 642-77-61 – wewnętrzny do sekretariatu 110