Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

Od poniedziałku 09.11.2020 r. w naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w zajęciach wzbogacających wiadomości o Polsce.

Dzień Japonii

09.11.2020
Dzień Japonii

09.11.2020

Dnia 02.11.2020 r. w przedszkolu zorganizowany został "Dzień Japonii". W ciągu całego dnia dzieci miały wiele okazji do słuchania tradycyjnej muzyki japońskiej, oglądania filmów edukacyjnych przybliżających życie i obyczaje japońskie oraz poznania rytmu dnia japońskich dzieci.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Pełen atrakcji i smakowitości był dzień 24.09.2020 r. W tym dniu w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Już przy wejściu dzieci witał bohater dnia czyli – wspaniały uśmiechnięty ziemniak na wielkim plakacie. Dzieci w każdej z grup mogły poznać historię tego pysznego warzywa.

Rok przedszkolny dobiega końca, to czas na pożegnanie przedszkola przez dzieci 6 - letnie.

01.06.2020

01.06.2020

Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym niemal na całym świecie. W Polsce swoje święto dzieci obchodzą 1 czerwca, jednak w innych krajach ten dzień świętowany jest w różnych miesiącach. Międzynarodowy Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.

Nasza Ojczyzna – 1 maja Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi, 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji

„Powiewa flaga”( Czesław Janczarski)Powiew flaga, gdy wiatr się zerwieA na tej fladze biel jest i czerwień.Czerwień – to miłość, biel- serce czystePiękne są nasze barwy ojczyste.

Dzień Ziemi - 22 kwietnia

Nasza piękna Ziemia, cudowna planeta i wspaniałe miejsce do życia dla nas ludzi, zwierząt i roślin. Doceniamy i podziwiamy jej piękno o każdej porze roku. To właśnie Ziemia zachwyca nas przemiennością i jednorodnością równocześnie. Dbamy o wspólne miejsce do życia i szanujemy jej piękno.

Dzień Wielkiej Brytanii

To był wyjątkowy dzień pełen niespodzianek. Panie nauczycielki ze wszystkich grup otrzymały scenariusze zajęć i zabaw od Pani Marleny i Pani Oli, które prowadzą zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu.W holu przedszkola były ustawione rekwizyty tematycznie symbolizujące Wielką Brytanię.

Bal karnawałowy na Radosnej

Od rana 30.01.2020 r. dzieci z wielką radością oczekiwały na bal karnawałowy, który odbył się w sali widowiskowej CKW. Tu przywitali dzieci Superman i Batman, zapraszając wszystkich do tańca. Następnie wszystkie grupy zostały poproszone o wybranie sobie na czas balu nazwy związanej z kosmosem.

Bal karnawałowy - Słoneczka i Motylki

W karnawale, w karnawale, wybieramy się na bale, są fryzury i kreacje, są konkursy i atrakcje.W dniu 22.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy bal karnawałowy w Nowym 2020 Roku. Dzieci z grup Słoneczka i Motylki bawiąc się radośnie w kolorowych strojach, przeniosły się do krainy Shreka.