01.06.2020

01.06.2020

Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym niemal na całym świecie. W Polsce swoje święto dzieci obchodzą 1 czerwca, jednak w innych krajach ten dzień świętowany jest w różnych miesiącach. Międzynarodowy Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.

Nasza Ojczyzna – 1 maja Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi, 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji

„Powiewa flaga”( Czesław Janczarski)Powiew flaga, gdy wiatr się zerwieA na tej fladze biel jest i czerwień.Czerwień – to miłość, biel- serce czystePiękne są nasze barwy ojczyste.

Dzień Ziemi - 22 kwietnia

Nasza piękna Ziemia, cudowna planeta i wspaniałe miejsce do życia dla nas ludzi, zwierząt i roślin. Doceniamy i podziwiamy jej piękno o każdej porze roku. To właśnie Ziemia zachwyca nas przemiennością i jednorodnością równocześnie. Dbamy o wspólne miejsce do życia i szanujemy jej piękno.

Dzień Wielkiej Brytanii

To był wyjątkowy dzień pełen niespodzianek. Panie nauczycielki ze wszystkich grup otrzymały scenariusze zajęć i zabaw od Pani Marleny i Pani Oli, które prowadzą zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu.W holu przedszkola były ustawione rekwizyty tematycznie symbolizujące Wielką Brytanię.

Bal karnawałowy na Radosnej

Od rana 30.01.2020 r. dzieci z wielką radością oczekiwały na bal karnawałowy, który odbył się w sali widowiskowej CKW. Tu przywitali dzieci Superman i Batman, zapraszając wszystkich do tańca. Następnie wszystkie grupy zostały poproszone o wybranie sobie na czas balu nazwy związanej z kosmosem.

Bal karnawałowy - Słoneczka i Motylki

W karnawale, w karnawale, wybieramy się na bale, są fryzury i kreacje, są konkursy i atrakcje.W dniu 22.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się pierwszy bal karnawałowy w Nowym 2020 Roku. Dzieci z grup Słoneczka i Motylki bawiąc się radośnie w kolorowych strojach, przeniosły się do krainy Shreka.

Wycieczka do fabryki bombek

29.10.2019 r. dzieci z grupy „Motylków” wybrały się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek w Warszawie. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem

Występy świąteczne

W grudniu dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola przygotowały występy świąteczne.Kotki, Misie i Biedronki przygotowały dla Rodziców świąteczno- zimową inscenizację. Najmłodsze Biedroneczki pięknie przywitały zimę piosenką „Przyszła zima biała”.

Spotkanie z Mikołajem

Tradycyjnie 6 grudnia przedszkole odwiedził Święty Mikołaj ze wspaniałymi prezentami dla wszystkich dzieci.

Warsztaty z anatomii człowieka - Kotki

W październiku i listopadzie w grupie Kotki odbyły się warsztaty z anatomii człowieka.