Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasza Ojczyzna – 1 maja Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi, 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji

„Powiewa flaga”
(Czesław Janczarski)

Powiew flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel- serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Pierwsze majowe dni są dla nas Polaków świętem wolności i niepodległości. Dzieci poznają w przedszkolu symbole narodowe takie jak flaga, godło i hymn. Miesiąc maj rozpoczynają trzy bardzo ważne dla wszystkich dni: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Uchwalenia Konstytucji.
To bardzo dobry czas na rozmowę z dzieckiem o historii naszego kraju, jego tradycjach i pięknie. Historia Polski pokazuje nam, że nawet najtrudniejsze chwile się kończą i nadchodzą dni lepsze, pełne radości.
Podczas zabawy z dzieckiem można przybliżyć i przypomnieć znaczenie symboli narodowych. Wyruszmy z dzieckiem w „Podróż po Polsce” (w wersji kanapowo- dywanowej z wykorzystaniem np. książek i albumów o naszym kraju).
Poniżej, z radością prezentujemy w naszej galerii artystycznej prace plastyczne Bartka z gr. III "Flaga Polski", Oli z gr. VIII "Warszawska Syrenka", Poli z gr. VIII "Warszawa", Olka z gr. VI "Flaga Polski" oraz Mai z gr. III "Kokarda narodowa".