KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Aktualności

Portal Polskiego Radia Dzieciom

W imieniu Polskiego Radia Dzieciom chcielibyśmy zachęcić rodziców i nauczycieli do korzystania ze stworzonego przez Polskie Radio Dzieciom portalu www.polskieradiodzieciom.pl, którego zawartość merytoryczna może stanowić doskonałe narzędzie edukacyjne wspierające codzienną pracę z najmłodszymi. Nowy portal jest stworzony z myślą o dzieciach i dla dzieci.

Audycje dla dzieci podzielone są na kategorie tematyczne: edukacja, kultura, muzyka, rozrywka, podróże i bajki, co pozwala bez problemu odnaleźć interesujący materiał. Dorośli natomiast znajdą tu kategorię stworzoną z myślą o nich.

W porannej Rytmice maluszki mogą wspólnie śpiewać piosenki oraz wykonywać proponowane w audycji ćwiczenia. Znajdziemy tu taniec, śpiew, grę na instrumentach i improwizację. Aby kreatywnie spędzić poranek można też wysłuchać Warsztatu małego artysty, gdzie przedszkolaki wykonują place plastyczne, np. tworzą jesienne drzewo czy znak drogowy.

Każdy z nas dorosłych wie, że najwięcej pytań zadają właśnie dzieci. Ich ciekawość świata jest tak ogromna, że każde spotkanie z Magistrem Sprężynką będzie niezapomniane. Proponowane przez niego eksperymenty, badania i obserwacje w Małych wynalazcach pozwolą dzieciom odkrywać świat w sposób ciekawy i twórczy. Znajdą tam odpowiedź, jak powstają kryształy, czy kamień musi powstawać szybko oraz usłyszą o fenomenie czarnej dziury.

A jeśli wciąż będą chłonne wiedzy, co jest rzeczą pewną to Polskie Radio Dzieciom zaprasza na spotkanie z rówieśnikiem - Misiem Michasiem, który razem ze swoim przyjacielem - Leszkiem rozmawia o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu. Audycja Leszek i miś Michaś jednego dnia dostarczy wiedzy o kolorach, a innego tematem przewodnim będą z kolei grzyby. Coś fantastycznego i godnego polecenia.

Na stronie Polskiego Radia Dzieciom udostępnionych jest także kilkaset uwielbianych przez dzieci bajek. Bajkowy Kącik, Wieczorne Pogaduchy, Słuchowisko i Książki do poduszki to miejsca warte zapamiętania. Zasada jest jedna - wyciszyć maluszka i przenieść go w zaczarowany świat. Aby w czasie ich słuchania nie przeszkadzało nam światło urządzenia to wystarczy przełączyć ekran na „tryb nocny”. Poza tym portal pozbawiony jest reklam, a projekt graficzny oraz interaktywność stanowi o dodatkowym atucie i wyjątkowości strony.

Codziennie od poniedziałku do piątku rano na antenie są obecni sami przedszkolacy bądź uczniowie, a to wszystko za sprawą Placówek ambasadorskich.

Dzieci mają okazję odwiedzić studio bądź połączyć się z radiem telefonicznie. Na stronie jest wykaz wszystkich placówek z możliwością odsłuchania audycji.

Szkarlatyna i bostonka

Informujemy, że do naszego przedszkola wpłynęły zgłoszenia o zachorowaniu dzieci z naszego przedszkola na szkarlatynę i bostonkę.

Mamo! Tato!

Przyprowadzając chore lub niedoleczone dziecko do przedszkola, pamiętajcie że :
• zapewnienie opieki choremu dziecku jest obowiązkiem Waszym, a nie pracowników przedszkola;
• zaobserwowanie u dziecka symptomów złego samopoczucia będzie wiązało się z powiadomieniem Was o konieczności odebrania dziecka z przedszkola i pójścia do lekarza;
• przyprowadzenie chorego dziecka może pogorszyć stan jego zdrowia, a nawet zagrażać jego życiu; 
• Wasze chore dziecko zaraża kolegów i koleżanki;
• dziecko „niedoleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione, a jego organizm jest podatny na kolejne infekcje lub inne choroby;
• niewyleczona do końca choroba niesie ryzyko powikłań zdrowotnych Waszego dziecka oraz konsekwencji: 
- przedłużonej absencji w pracy przynajmniej jednego z rodziców,
- podniesienia kosztów leczenia dziecka
• długotrwała nieobecność naraża dziecko na utratę udziału w zajęciach dydaktycznych, imprezach kulturalnych, ciekawych wydarzeniach i wycieczkach realizowanych w tym czasie w przedszkolu. 

Drodzy Rodzice, pamiętajcie też, że zdrowe dziecko jest aktywne i radosne. 

Likwidacja oddziałów zamiejscowych Przedszkola nr 427

Z dniem 31 sierpnia 2020 r. wyraża się zamiar przekształcenia Przedszkola nr 427 "Kraina Radości" w Warszawie przy ul. Radosnej 11 poprzez likwidację oddziałów zlokalizowanych przy ul. Jana III Sobieskiego 15 w Warszawie.
Poniżej zamieszczamy treść uchwały nr XIX/477/2019 Rady m. st. Warszawy. 

Uchwała nr XIX/477/2019 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

Pismo Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wilanów

Oświadczenie o zapoznaniu się z Uchwałą nr XIX/477/2019 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

 

Jakich dzieci dotyczy diagnoza gotowości szkolnej?

W terminie do 30 kwietnia 2020 r. informacje o gotowości szkolnej należy wydać:

  • Wszystkim dzieciom 7 – letnim, tj. urodzonym w 2013 r.
  • Dzieciom 6 letnim, tj. urodzonym w 2014 r., jeżeli ich rodzice w terminie nie później niż do dnia 30 września roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko może rozpocząć naukę w szkole podstawowej złożyli wniosek o wydanie takiej informacji (czyli do 30 września 2019 r.)

Wniosek o wydanie opinii gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole

(§ 3pkt 5-7 Rozporządzenia MEN z 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków)

Podstawy prawne:

  • Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz. U. 2018 poz. 59 ze zm.) - art. 36 ust. 1

Art. 36. 1. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.

  1. Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko, o którym mowa w ust. 1, jeżeli dziecko:

1) korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo

2) posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną założoną zgodnie z art. 168 oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

  1. Dziecko, które zostało wcześniej przyjęte do szkoły podstawowej, jest zwolnione z obowiązku, o którym mowa w art. 31 ust. 4

Wychowanie przedszkolne, obowiązek szkolny i obowiązek nauki

Art. 31. 4. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Ogłoszenie o pracę

Dyrektor Przedszkola nr 427 "Kraina Radości" zatrudni nauczycieli wychowania przedszkolnego.
CV proszę kierować na adres mailowy p 427@edu.um.warszawa.pl

Informacja o pracy przedszkoli w nowym roku szkolnym
w Wilanowie

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy uprzejmie informuje, że pomimo olbrzymich trudności w pozyskiwaniu kadry pedagogicznej, wszystkie publiczne przedszkola rozpoczną swoją pracę zgodnie z planem od 2 września 2019 r.
Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki przy ul. J.B. Flatta 7 wraz z Oddziałami Zamiejscowymi przy ul. Sarmackiej 4 czynne będzie w godz. 7:00 – 16:30. Pozostałe przedszkola publiczne będą otwarte w godz. 7:00-17:00.
Ponadto informujemy, że w Oddziałach Zamiejscowych Przedszkola nr 416 im UNICEF na Placu Vogla 62/16A z dniem 2 września br. zostanie uruchomiony oddział 4-latków. Oddziały dla 3-latków zostaną otwarte w późniejszym terminie w miarę pozyskiwania kadry pedagogicznej. Pracownicy placówki będą kontaktowali się z rodzicami dzieci w celu ustalenia szczegółów.

Będziemy informować Państwa na bieżąco o wszelkich zmianach dotyczących spraw przedszkolnych w naszej dzielnicy.

Ważne informacje organizacyjne

PROSIMY O PRZYPROWADZANIE DZIECI DO GODZ. 9.00 ORAZ MOŻLIWIE JAK NAJWCZEŚNIEJSZE ODBIERANIE DZIECI.
PO GODZINIE 15.30 GRUPY BĘDĄ ŁĄCZONE.
DZIECI 3 LETNIE RODZICE SAMI PRZYPROWADZAJĄ DO SAL :
* SALA NR 1 BIEDRONKI
* SALA NR 2 PSZCZÓŁKI

Co każdy rodzic przedszkolaka wiedzieć powinien?

Dla rodziców o adaptacji 

Wyprawka do Przedszkola nr 427

1) Rzeczy, które pozostają w szatni:
* w worku zestaw ubranek na zmianę min. 3 zestawy oraz torebki foliowe na zmoczone rzeczy
* bezpieczne kapcie (np. zakryte, wkładane lub zapinane na rzepy, dobrze trzymające stopę, na gumowej podeszwie)

2) Rzeczy, które należy pozostawić w sali:
* strój na gimnastykę (podpisane spodenki i koszulka) - w podpisanym worku
* śpiworek do spania (mały) w torbie - podpisany
* teczka na prace plastyczne - podpisana
* chusteczki nawilżane
* chusteczki higieniczne (duża paczka ok. 100 szt)
* ręczniki papierowe w rolce

PROSIMY O PODPISANIE WSZYSTKICH RZECZY DZIECI W WIDOCZNY SPOSÓB.

Profilaktyka to ważna sprawa - sprawdzać włosy to podstawa!! 

Drodzy Rodzice, przypominamy o regularnym sprawdzaniu włosów dzieciom. Jest to szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, gdyż w tym czasie dzieci przebywają w wielu nowych miejscach. 

Plebiscyt Przedszkole na Medal oraz Nauczyciel na Medal

Drodzy Rodzice,
Serdecznie dziękujemy za zgłoszenie naszego Przedszkola do udziału w plebiscycie Przedszkole Roku 2019 oraz nauczycieli do plebiscytu Nauczyciel Przedszkola Roku 2019.
Bardzo nam miło, że  w ten sposób doceniliście Państwo naszą pracę. Dziękujemy za oddane głosy dzięki, którym Pani Martyna Lipińska z grupy Smerfy zajęła drugie miejsce w dzielnicach Wilanów/Ursynów. Pani Martyna otrzymała 210 głosów. Gratulujemy!

Wyniki plebiscytu Nauczyciel Przedszkola Roku 2019

Bezpieczeństwo

Zwracamy Państwa uwagę na jakże istotny temat bezpieczeństwa dzieci w szeroko pojętym znaczeniu.
Pod poniższym linkiem https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/ znajdziecie Państwo ważne informacje w temacie:
1. Dbanie o bezpieczeństwo
2. Sytuacje nadzwyczajne
3. Dbanie o klimat szkoły
4. Przeciwdziałanie uzależnieniom
5. Zapewnienie bezpieczeństwa w sieci
6. Promowanie zdrowego stylu życia
7. Edukacja dotycząca ochrony środowiska

Prosimy o zapoznanie z regulaminami na temat bezpieczeństwa w naszym przedszkolu, w zakładce dla rodziców – procedury. 

Plebiscyt Przedszkole na Medal oraz Nauczyciel na Medal

Drodzy Rodzice,
Serdecznie dziękujemy za zgłoszenie naszego Przedszkola do udziału w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na najlepsze przedszkole.
Bardzo nam miło, że w ten sposób doceniliście Państwo naszą pracę.
Zachęcamy do głosowania w kategoriach: Przedszkole na Medal oraz Nauczyciel na Medal:

Przedszkole Roku 2019

Nauczyciel Przedszkola Roku 2019

 

Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"

Przedszkole Publiczne nr 427 „Kraina Radości” w Warszawie miała przyjemność brać udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała". W ramach tego projektu udało nam się zrealizować 19 z 20 zadań. Szczegóły w poniższym linku. 
Sprawozdanie z realizacji projektu


 Szlachetna paczka - podziękowania

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci,

Nasze paczki trafiły już do rodziny pani Karoliny. Dokładnie 34 paczki i lodówka. Jest to wspaniały wynik, którego nie udałoby się osiągnąć bez współpracy rodziców i grona pedagogicznego z naszego przedszkola.
Wraz z Radą Rodziców pragnę serdecznie podziękować każdemu dziecku i każdemu rodzicowi, którzy dołożyli starań, aby rodzina, której pomagaliśmy miała szczęśliwe Święta. Jesteśmy dumni, że byliśmy częścią tego przedsięwzięcia; strasznie fajnie było patrzeć, jak góra darów w szatni rosła, jak podchodziły do niej dzieci i dokładały coś, co skrzętnie wcześniej wybrały wiedząc, że w ten sposób sprawią uśmiech na czyjejś twarzy. Dziękujemy wszystkim za ukazanie dzieciom sposobu zaangażowania w bezinteresowną pomoc.

Szczególne podziękowania kieruję do:
Pani Zyty Nagórskiej przewodniczącej Rady Rodziców,
Pani Magdaleny Serdyńskiej, mamy Mateusza ze Smerfów,
Pani Iwony Klimczak-Jachimskiej, mamy Kai z Krasnoludków,
Pani Małgorzaty Dębskiej, mamy Weroniki z Zajączków i Kostka ze Słoneczek,
Pani Pauliny Alaw i Pana Pawła Pióro, rodziców Lili ze Smerfów,
Pani Agnieszki Jaśkiewicz, mamy Jasia z Krasnoludków,
Państwa Moniki i Łukasza Borysławskich, rodziców Szymona z Kotków,
Pani Natalii Srokocz i Pana Tomasza Stykowskiego, rodziców Henia ze Smerfów,
Pani Moniki Lewandowskiej, mamy Patrycji ze Smerfów,
Pani Moniki Szymańskiej, mamy Antka z Zajączków,
Pani Małgorzaty Dardzińskiej, mamy Leona ze Słoneczek.
Dziękuję nauczycielkom Pani Ewie Pabich, Pani Renacie Kosierkiewicz i Pani Marii Przyłuskiej.
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Dyr. Anna Zakrzewska
Rada Rodziców

 


KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Na podstawie art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) – zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż :
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie m.st. Warszawy jest: Dyrektor Przedszkola nr 427 w Warszawie.
2) Administrator danych osobowych – Dyrektor Przedszkola nr 427 w Warszawie - przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie wymogów prawa oraz dobrowolnej zgody opiekunów prawnych dziecka.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu/celach:
a) zapewnienia właściwej edukacji, wychowania i opieki Państwa dziecku podczas pobytu w Przedszkolu nr 427 w Warszawie,
b) zapewnienia bezpieczeństwa na terenie Przedszkola nr 427, jak również podczas planowanych wyjść i wycieczek,
c) dokumentacji i promocji działań prowadzonych przez Przedszkole nr 427 w Warszawie (jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę),
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji celu i/lub do czasu wycofania przez Państwa zgody na przetwarzanie ich.
5) W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania i przenoszenia, a także prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz inne uprawnienia w tym zakresie wynikające z obowiązujących przepisów prawa.
6) W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit a, Rozporządzenia czyli zgody na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie , bez wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
7) W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych w Urzędzie m.st. Warszawy przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
8) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe jako wymóg ustawowy, lub jest warunkiem umownym w zaleznosci od rodzaju podawanych danych.
Jest Pani/Pan zobowiązana/zobowiązany do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będą utrudnienia w zapewnieniu właściwej opieki i bezpieczeństwa oraz zachowaniu ciągłości procesu edukacyjnego w stałej komunikacji z Państwem.
9) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane. 


Po odebraniu dziecka z przedszkola

Dziecko odebrane z przedszkola jest pod opieką rodziców/opiekunów.

Prosimy, aby dzieci nie spożywały posiłków w szatni lub w innych częściach przedszkola - jest to uwarunkowane zaleceniami sanepidu jak również bezpieczeństwem dzieci oraz dbałością o estetyczny wygląd przedszkola. Dzieci spożywają posiłki wyłącznie w salach dydaktycznych przy stolikach.

Toaleta przedszkolna jest dla rodziców i dzieci z naszego przedszkola. Prosimy jednak, aby nie była wykorzystywana podczas pobytu Państwa na miejskim placu zabaw.

Wdrażamy zasadę, aby dzieci wysypywały piasek z butów do kosza, a nie na podłogę. Prosimy Państwa o podtrzymywanie tego komunikatu dzieciom.